Czy warto czytać kryminały? “Drapieżna gra” i Katarzyna Miszczuk

Uwielbiam kryminały i zawsze chętnie po nie sięgam. Nie znam twórczości Katarzyny Bereniki Miszczuk, a “Drapieżna gra nowość” to pierwsza jej powieść, którą miałam okazję przeczytać. Wiem już teraz, że będę się starała nadrobić te zaległości, gdyż ta książka zrobiła na mnie spore wrażenie. Jeśli szukacie lekkiej, nieskomplikowanej lektury, ale z bardzo dobrze zarysowanym wątkiem kryminalnym, jeśli lubicie powieści, które czyta się szybko, to ta pozycja spełni każde z Waszych oczekiwań. 

Rodzinne sekrety 

Główni bohaterowie tej powieści to rodzina Spyropoulos. Jest to dość specyficzna rodzina, w której panują mocno zagmatwane relacje. Cała familia wyjeżdża na rajską wyspę, gdzie dochodzi do zbrodni. Każdy dzień przynosi nowe sekrety, które stawiają każdego w nieprzyjemnym świetle. Co tak naprawdę wydarzyło się na wyspie? Kim jest osoba odpowiedzialna za zbrodnie? Czy te relacje można jeszcze uratować? Nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po książkę i wyrobienie sobie własnej opinii na jej temat. Naprawdę warto. 

Świetny kryminał czy nudne czytadło 

Na początku trudno było mi się połapać, jeśli chodzi o to, kim, kto jest w tej historii. Autorka serwuje czytelnikom na samym początku zbyt wiele wątków, zbyt wiele postaci, aby można było ogarnąć to wszystko. Na szczęście z każdą stroną staje się to o wiele łatwiejsze, a co za tym idzie, szybciej czyta się całość. Dawno nie miałam w swoich rękach tak dobrze napisanej lektury, którą czytało mi się z przyjemnością. Bohaterowie zostali wykreowani bardzo dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Zakończenie tej historii bardzo mocno mnie zaskoczyło, choć nie było niczym wyjątkowym. Wątek kryminalny jest tutaj rozbudowany na tyle, że nadaje to tempa całej fabule. Powieść czyta się szybko, wystarczyły dwa wieczory i już byłam po lekturze. Jeśli więc szukacie lekkiej i przyjemnej lektury na jesienne wieczory, to szczerze polecam tę pozycję. Na pewno nie będziecie się nudzić. Zawsze warto czytać.